GORDON & WEBSTER TANÁCSADÓ ÉS BEFEKTETÉSI ZÁRTKÖRŰEN MŰKÖDŐ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG

GORDON & WEBSTER TANÁCSADÓ ÉS BEFEKTETÉSI ZÁRTKÖRŰEN MŰKÖDŐ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG

Bács-Kiskun megye, Baranya megye, Békés megye, Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Csongrád-Csanád megye, Fejér megye, Győr-Moson-Sopron megye, Hajdú-Bihar megye, Heves megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Komárom-Esztergom megye, Nógrád megye, Pest megye, Somogy megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Tolna megye, Vas megye, Veszprém megye, Zala megye, Budapest, Országos

Cégbemutató

A társaság 1997-ben alakult. A Gordon & Webster Tanácsadó Zrt. kontrollingtanácsadással foglalkozó vállalatként indult. Megoldásai középpontjában a kontrollingmunkát támogató IT-megoldások álltak.
A Gordon & Webster Zrt. tanácsadói felismerték, hogy a jelenleg piacon elérhető pénzügyi szoftverek és ERP-rendszerek tervezőmoduljai nem adnak választ bizonyos tervezési, elemzési feladatok problémáira. A hosszú évek alatt felhalmozott tudás eredményeképp létrejött a saját fejlesztésű ABUX szoftver.
Az elmúlt 23 év alatt különböző közép- és nagyvállalatok számára nyújtottunk tanácsadási szolgáltatást, főképp kontrolling, adó és cafeteria témákban. Ügyfeleink között tudhatjuk az egyes iparágak meghatározó szereplőit.
Napjainkban a Gordon & Webster Zrt. fő terméke a saját fejlesztésű ABUX szoftver, mely közép- és nagyvállalatok számára nyújt automatizált és testre szabott tervezési és elemzési megoldásokat.

Temékeink

Esettanulmány

A Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. (FCSM) Budapest és vonzáskörzetének egyik legfontosabb közműszolgáltatója, amely több mint 150 éve biztosítja a szennyvízelvezetés és -tisztítás zavartalan működését. A vállalat feladata a főváros csatornahálózatának fenntartása, üzemeltetése és fejlesztése, hozzájárulva ezzel a környezetvédelemhez és a lakosság egészségének megóvásához.

Az FCSM több mint 6000 kilométer hosszú csatornahálózatot kezel, évente több százmillió köbméter szennyvizet tisztít meg korszerű technológiákkal. A cég folyamatosan fejleszti infrastruktúráját, hogy megfeleljen a növekvő városi igényeknek és az európai uniós környezetvédelmi előírásoknak.

A vállalat elkötelezett a fenntarthatóság és az innováció mellett, munkatársai szaktudásukkal biztosítják, hogy Budapest szennyvízkezelése hatékonyan és megbízhatóan működjön, hozzájárulva a főváros élhetőségéhez.
A Fővárosi Csatornázási Művek kontrolling szervezete Excel-táblázatokra támaszkodott pénzügyi tervezéshez, adatelemzéshez és riportáláshoz, mivel nem volt integrált, adatbázis-alapú rendszerük. Ez számos problémát eredményezett.

A manuális adatbevitel és -másolás miatt gyakoriak voltak a hibák, az eltérő verziók és az inkonzisztens adatok, amelyek torzították a pénzügyi döntéseket. Az adatgyűjtés és feldolgozás időigényes volt, hetekig tarthatott, ami lassította a vezetői döntéshozatalt. Az Excel korlátozottan skálázható, a növekvő adatmennyiséggel egyre instabilabbá és lassabbá válik. A valós idejű elemzés hiánya miatt a vállalat nem tud gyorsan reagálni a pénzügyi változásokra. Emellett az adatbiztonság is kockázatos, mivel az Excel-fájlok verziókezelése átláthatatlan, és a hozzáférések nem megfelelően szabályozottak.

E problémák megoldásához egy integrált, adatbázis-alapú kontrolling rendszer bevezetése szükséges. Egy ilyen rendszer automatizálja az adatgyűjtést, csökkenti a hibalehetőségeket, biztosítja a valós idejű, konzisztens adatok elérését, valamint gyors és interaktív elemzéseket tesz lehetővé. Emellett biztonságos és skálázható megoldást nyújt, amely hatékonyabb működést és versenyelőnyt biztosít a vállalat számára.
A vállalat kontrolling folyamatait egy adattárház és OLAP-alapú üzleti intelligencia megoldás (ABUX) bevezetésével optimalizáltuk, amely jelentősen csökkentette a manuális adatkezelésből adódó problémákat és növelte a tervezési és elemzési folyamatok hatékonyságát.

Az új rendszer bevezetésével az adatok különböző forrásrendszerekből – ERP, CRM, számlázási és HR rendszerek – egy központi adattárházba kerültek, ahol az ETL folyamatok biztosították az adatok tisztítását, egységesítését és minőségbiztosítását. Az adatok multidimenziós OLAP-kockákba szerveződtek, így lehetővé vált a gyors és rugalmas lekérdezés, valamint az azonnali betekintés a vállalat pénzügyi teljesítményébe.

A pénzügyi tervezési folyamatokat teljesen digitalizáltuk, így a tervadatok rögzítése és módosítása már szerepkör-alapú jogosultságkezeléssel történt. Ennek köszönhetően minden üzleti egység és felhasználó kizárólag a számára releváns adatokat láthatta és szerkeszthette. A verziókezelési rendszer biztosította, hogy minden módosítás nyomon követhető és auditálható legyen.

A manuális számítások helyett az új rendszer automatikusan generálta a mérleg- és cash flow kimutatásokat a főkönyvi adatok alapján, lehetővé téve a pontosabb pénzügyi előrejelzéseket. A költségfelosztás folyamata is átalakult: a rendszer az előre meghatározott allokációs szabályok szerint végezte a költségek szétosztását, jelentősen csökkentve az adminisztrációs terheket.

A vezetőség számára interaktív Excel riportokat, dashboardokat és elemzési lehetőségeket biztosítottunk, így a döntéshozók valós időben elemezhették a pénzügyi és operatív mutatókat. Az adatok gyors elérése és vizualizálása révén a stratégiai döntések támogatása lényegesen hatékonyabbá vált.

A bevezetett üzleti intelligencia megoldásnak köszönhetően a vállalat pénzügyi tervezése és kontrollingja pontosabb, átláthatóbb és gyorsabb lett, miközben a manuális hibák és az időigényes Excel-alapú munkafolyamatok teljesen megszűntek.