Adatlap


Esettanulmány címe:
Szimulációs szoftver bevezetése ipari napelemes és akkumulátoros tervező és kivitelező vállalatoknál
Az esettanulmányban szereplő ügyfél ágazati besorolása:
villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás
Az esettanulmányban szereplő ügyfél piaci bemutatása - ágazat, cégméret, piaci körülmények, erőforrások:
Az elmúlt 3 hónapban több, mint 50 hazai ipari napelemes és akkumulátoros tervező vállalat vett részt az általunk fejlesztett energetikai szimulációs szoftver ingyenes próbaidőszak programjában. Közülük számos cég Pay-as-You-Go modellben, többen havidíjas feliratkozási modellben veszik igénybe a szolgáltatást a jövőben. A tesztfelhasználók közül az ismertebbek: 8G Energy Solutions Zrt., Adventum Group, Bomo Energy Kft., Bridge Energy, CoreCommSi, Design Solar Hungary Kft., Elektromotive Hungaria Kft., Energiatároló Plusz Kft., Energy Hungary Energetikai Zrt., Enertrans Kft, EPS-Connect Zrt., EU Solar Zrt., Fronius Hungary Kft., GGE Solar Kft., Green Line Kft., GreenGeo Kft., Greentechnic Solar Kft., Manitu Power Kft., NV Solar, Peregium Green Kft., Phlegon Kft., Photomate Hungary Kft., Powerie Kft, PV Energy Kft., Rensol Kft., SH Solar Kft., SLR Solar Kft., Solar Konstrukt, Tiszta Energiák, VÁÉPSZER Kft., Wagner Solar Kft., Wattkan Kft.
A megoldandó üzleti probléma bemutatása:
Az ipari napelemes és akkumulátoros tervező és kivitelező vállalatok számára komoly kihívást jelent a vevői projektekben a beruházói és finanszírozói szempontok szerint optimális napelemes és akkumulátoros kapacitás meghatározása és részletes üzleti tervek elkészítése. Különösen igaz ez az energiatárolós projektekre, melyek üzleti modelljei átfogó műszaki és gazdasági ismereteket igényelnek, ami a technológia újdonság mivolta miatt sok vállalatnál nem állnak rendelkezésre. A legtöbb energetikai vállalat Excelt és manuális számításokat, adott esetben gyártó-specifikus ajánlatadó és tervező szoftvereket használnak, amelyek nem rendelkeznek részletes akkumulátor modelleket tartalmazó modulokkal. Nagyobb mennyiségű projekt esetén a műszaki értékesítők számára ezek a szoftverek nem nyújtanak kielégítő megoldást a beérkező igények gyors és hatékony kiértékelésére. Az energetikai cégek versenyképességét nagy mértékben befolyásolja, hogy a vevői ajánlatkérésekre milyen gyorsan, milyen részletességgel, és milyen alátámasztottsággal tudnak válaszolni. A vevői projektek finanszírozása gyakran banki hitel és lízing konstrukciók igénybevételével történik, ahol szintén nem elegendő egy Excel-ben összerakott üzleti modell és megtérülés-számítás a finanszírozás gyors és hatékony elnyerésére.
Az alkalmazott megoldás bemutatása és a bevezetést követően elért üzleti előnyök:
A demó időszakban részt vevő cégek megismerkedtek a hatékony napelemes és akkumulátoros szimulációk futtatásának új módszertanával. A tesztidőszakban több, mint 1500 szimulációt készítettek, melyeket vevői projektekben is felhasználtak. A DimenSim szoftver segítségével percek alatt képesek voltak 50 oldalas, részletes műszaki és gazdasági energetikai üzleti terveket készíteni, és szakértői státuszra tettek szert. A teszt programban részt vevő partnerek egyöntetű visszajelzése többek között az volt, hogy lényegesen több projektet tudtak jelentősen rövidebb idő alatt kiértékelni.