Esettanulmány címe:
Jászladány település csatornázása kiviteli tervének elkészítése a C+I Közműhálózat Tervező Rendszer felhasználásával
Az esettanulmányban szereplő ügyfél ágazati besorolása:
építőipar
Az esettanulmányban szereplő ügyfél piaci bemutatása - ágazat, cégméret, piaci körülmények, erőforrások:
A tervezési feladatokat a szolnoki KSK Mérnöki Vállalkozási Iroda Kft. végezte. A vállalat a projekt idején 10 főt foglakoztatott, ami az ilyen tevékenységet végző cégek között közepes méretűnek számít. Pár éve a cégen belül átalakulások történtek, egyes üzletágakat kiszerveztek más vállalkozásokba. Fő üzleti profilja elsősorban vízügyi mérnöki tevékenység és szaktanácsadás biztosítása.
A megoldandó üzleti probléma bemutatása:
A feladat Jászladány szennyvízhálózatának megépítéséhez szükséges kiviteli terv elkészítése volt. A tervező vállalatnak olyan szakági célszoftvert kellett találnia, amellyel a rendelkezésre álló rövid határidőn belül el tudja készíteni a szükséges dokumentációkat. A rengeteg számolást és szerkesztést igénylő tervek, a helyszínrajz, hossz-szelvények, keresztmetszetek hagyományos módon, kézzel történő megrajzolása jelen esetben elképzelhetetlen lett volna.
A C+I Közműhálózat Tervező Rendszer kimondottan ilyen, zárt és nyílt szelvényű gravitációs csatornák és nyomás alatt működő közművek, víz- és gázvezetékek grafikus szakági terveinek elkészítésére szolgál.
Az alkalmazott megoldás bemutatása és a bevezetést követően elért üzleti előnyök:
A C+I Közműhálózat Tervező Rendszer alkalmazásával a tervezés nagyságrendileg rövidebb idő alatt készült el, mint egyébként az a hagyományos, kézi módszerekkel történt volna. A rajzi feladatokon túl a program a költségvetés készítését mennyiségi kimutatások létrehozásával is támogatta.
A tervezés során született közel 45 km gerincvezeték (38,8 km gravitációs csatorna és 7 km nyomóvezeték), több mint 2.200 darab házi bekötés, 8 átemelő, nagyságrendileg 950 akna és 430 tisztító nyílás. Szintén a tervezés fázisában kiderült, hogy a kivitelezésnél bontásra kerül majd mintegy 18.000 m2 szilárd burkolat, és kitermelésre kerül 104.000 m3 föld a gerincvezetékek és 29.000 m3 a házi bekötőcsövek számára.
A beszerzés a vállalat számára üzleti előnyt biztosított a versenytársakkal szemben. Ilyen nagyságrendű munka határidőn belüli elvégzése manapság szakági szoftverek alkalmazása nélkül elképzelhetetlen.