Adatlap


Esettanulmány címe:
Vállalat és termelés irányítási rendszer bevezetése
Az esettanulmányban szereplő ügyfél ágazati besorolása:
egyéb szolgáltatás
Az esettanulmányban szereplő ügyfél piaci bemutatása - ágazat, cégméret, piaci körülmények, erőforrások:
Cég 2000-ben alakult a tulajdonosok által 1981 óta működtetett egyéni vállalkozásból. Magas műszaki színvonalat 17 munkatárssal és 16 korszerű CNC vezérlésű géppel tudják biztosítani. 2002-től működtetetik az ISO 9001/ 2000 minőségbiztosítási rendszert, az alkatrészek gyártásának nyomonkövetésére. A minőség ellenőrzést jól felszerelt mérőszobával 3D mérőgéppel, projektorral és a gyártáshoz szükséges mérőeszközökkel biztosítják. Üzemünkben kb. 600 féle alkatrész gyártása folyik, mely igény esetén tovább bővíthető. Gyártott alkatrészeinket a gépgyártásban és automatizálásban használják fel.
A megoldandó üzleti probléma bemutatása:
Vállalatirányítási és Termelés felügyeleti rendszert szeretett volna bevezetni a cég, támogatva ezzel a hatékonyabb munkavégzést és növelve a kapacitást. Fontos volt, hogy egy komplett szoftver megoldást kapjon és a projekt során egy új hálózati infrastruktúra, szerver és kliens környezet is kiépüljön.
Az alkalmazott megoldás bemutatása és a bevezetést követően elért üzleti előnyök:
A cég ügyviteli igényeinek kielégítését a standard SAP Business One megoldás és a kiemelt iparági referenciával is rendelkező Bx Core termelésirányítási kiegészítő együttes kiajánlásával valósítottuk meg teljes körűen. Ennek keretében a klasszikus kereskedelmi, pénzügyi és számviteli feladatok megoldását a standard alapszoftver biztosítja, míg a termelésirányítási, tervezési és lekövetési feladatokat a kiegészítő add-on megoldás vezérli. A termelésirányítási megoldás két részből áll: egyrészt a standard program szerves részét képező Bx Core modulból, másrészt pedig az üzemi adatrögzítő terminál modulból. Míg a Bx Core modul felel a termelésirányítás paramétereinek beállításáért, a tervezési algoritmusokért, anyagjegyzékekért stb., addig a terminál az üzemi termelés adatait gyűjti és közvetíti a központi rendszer felé. A bevezetés folyamán törekkedtünk a standard beépített folyamatok minél jobb kihasználására.