Esettanulmány címe:
Nemzetközi egyetemi kutatási projektek irányítása
Az esettanulmányban szereplő ügyfél ágazati besorolása:
oktatás
Az esettanulmányban szereplő ügyfél piaci bemutatása - ágazat, cégméret, piaci körülmények, erőforrások:
A Neumann János Egyetem 8 másik európai egyetemmel egy 9 országban akkreditált online egyetemet hoz létre az EU finanszírozásában 13.7m EURO támogatással. Ebben a nemzetközi szervezetben több mint 10000 kutató és 17000 vállalat szakembereit kell koordinálni kutatási projektek előkészítésében és megvalósításában. A projekt irányításában több mint 200 ember vesz részt.
A megoldandó üzleti probléma bemutatása:
Induláskor nagy gondot okozott, hogy az intézmények nem ismerték egymás erőforrásait (kutatók kompetenciáit, egyetemi laborok képességeit és műszereit). Nem lehetett tudni, hogy egy EU-s pályázat esetén melyik intézményből melyik kutatót érdekli a téma. A közös indulás esetén gondot jelentett az online dokumentumok szétaprózottsága (gdrive, one drive, Dropbox...) és az EU beszámolókhoz való struktúrát adatszolgáltatás.
Az alkalmazott megoldás bemutatása és a bevezetést követően elért üzleti előnyök:
Az ezt támogató, mesterséges intelligencia elemeket is tartalmazó rendszert szállítottuk a coda.io keretrendszerre fejlesztve. Funkcionálisan tartalmaz kutatói és kutatási infrastruktúra nyilvántartást, kutatási projekt publikálását és jelentkezési folyamat támogatását, kutatási és fejlesztési ötletek menedzsmentjét, csoportmunkát támogató eszközrendszert és dokumentum management rendszer.
Üzleti előnyök:
-sokszorosára gyorsult egy új pályázatra a kutatók megtalálása
-az ötletek nyilvántartása javult, struktúrát priorszálásuk működik
-a csoport munka automatikusan dokumentálta vált
-a projekt dokumentum menedzsmentje egységessé vált